Artichouse

Kvalitní roubené domy z Finska

Individuální a ekologické roubené domy vyrobené z pevné polární borovice

Artichouse

Energeticky úsporné výrobní zařízení

 

Artichouse log house factory grounds 3

 

Zpět k přírodě - rychlé a vysoká kvalita

Dokonalost srubových budov se v průběhu staletí řemeslné zručnosti vylepšovala. Osvědčená řešení a kvality jsou standardizovány tak, aby byly splněny náročné požadavky norem a požadavky na trvalou kvalitu. Díky průmyslové výrobě je vysoká spolehlivost dodávek, rychlá výstavba a realizace většiny kolekcí zaručena. Styl moderního srubového domu může být cokoliv mezi tradičním srubovým domem a individuálním architektonickým experimentem.

 tehdas

Značka CE pro výrobní závod srubových domů Artichouse

 

V roce 2000 jsme investovali do našeho vlastního výrobní závodu. Naši efektivní a spolehliví zaměstnanci, obklopeni nejlepšími surovinami ve Sodankylä, vyrábějí všechny naše domy s prvotřídní přesností. Produkce surovin probíhá hned vedle našeho výrobního závodu - využíváme trvanlivé borovice z Laponska. Nejnovější technologie, včetně střediska zpracování dřeva Hundegger K2, nám umožňuje vyrábět výrobky s extrémní přesností a ve vysoké kvalitě. Řízení jakosti ve výrobním zařízení bylo osvědčeno při žádosti o vydání značky CE. Celý výrobní proces je těsně monitorován od okamžiku příjmu surovin až po poslední kus odeslaného kusu domu.

 

Přesnost ve výrobě

Především hrdí jsme na kvalitu výroby našeho výrobního závodu ve Sodankylä, kde je dosahovaná kvalita výsledkem časově náročného vývoje. Veškerá kulatina a veškeré suroviny k výrobě kulatiny využívané společností Artichouse jsou kontrolovány z hlediska procenta vlhkosti a viditelných prasklin v okamžiku jejich dodání do výrobního závodu. Procento vlhkosti se také sleduje po celou dobu výrobního procesu.


U každého srubového domu zákazníka vytváříme zkušební rohy v našem výrobním zařízení. Před zahájením výroby testujeme vhodnost rohů a kvalitu tesařské práce odvedené na jednotlivých kusech kulatiny. Maximální povolená odchylka v případě tloušťky kulatiny je 0,2 mm a 0,5 mm v případě výšky kulatiny. Také lícování rohů musí být naprosto perfektní. Veškerá kulatina je znovu zkontrolována před balením, takže víme, že kvalita naší práce je dostatečně vysoká na to, abychom vám mohli materiál dodat!

 

Ekologická výroba

 

Nechceme plýtvat ani trochou našich vzácných ekologických surovin. Dřevo absorbuje ohromné množství energie, takže je možné jej využívat do poslední třísky. Veškeré piliny a přebytečné kusy dřeva vznikající jako vedlejší produkty z výroby směřují přímo do sousední teplárny. Vytápění celého výrobního závodu zajišťuje spalování přebytečného dřeva a přebytečnou energii distribuujeme do místní elektrické sítě.