Artichouse

Kvalitní roubené domy z Finska

Individuální a ekologické roubené domy vyrobené z pevné polární borovice

Artichouse

Zdravý domov

Srubové domy jsou energeticky úspornou a ekologickou volbou pro každého, kdo se zajímá o vlastní zdraví. Čerstvé, čisté vnitřní klima a přírodní atmosféra jsou velice dobré pro vaše zdraví a duševní pohodu. Srubový dům je trvalou volbou - nejstarší finské srubové domy jsou již stovky let staré.

 

healthyhome

Čistý vnitřní vzduch

Dřevo v konstrukci z kulatin filtruje a čistí vzduch. Stěny z kulatiny vyrovnávají změny teplot a udržují vlhkost vzduchu na optimální úrovni. Vážou přebytečnou vlhkost z vnitřního vzduchu a opět ji uvolňují tehdy, pokud je vnitřní vzduch suchý. Největší nepřátelé dýchacích cest - plísně, prach, roztoči, bakterie a viry - se ve srubových domech nemají dobře. Optimální vlhkost vzduchu brání jejich růstu a stěna z kulatiny umožňuje průchod plynných nečistot. Podle Federace pro alergie a astma se optimální hladina vlhkosti pohybuje v rozmezí od 25 do 45 % a srubové domy jsou nejbezpečnější volbou pro astmatiky a ty, kteří nemohou být vystaveni působením plísní.

 

Trvanlivá a energeticky úsporná struktura

Vnitřní teplota srubového domu je příjemná po celý rok, chladná v létě a příjemně teplá v zimě. Dřevo ukládá teplo a postupně jej uvolňuje. Vyšší kvalita srubových domů byla uznána nejen na chladném severu, ale také v oblastech s častým zemětřesením, kde srubové domy byly jedinými, které dokázaly přírodní katastrofu bez úhony přestát.

 

Healthy home

Dům, který snižuje emise skleníkových plynů

Dřevo je zcela určitě nejekologičtější ze současných stavebních materiálů. Pokud se dřevo používá jako stavební materiál, má okamžitý vliv na množství emisí skleníkových plynů a funguje jako uhlíková jímka. Středně velký srubový dům obsahuje přibližně 30 tun dřeva. Dokáže absorbovat stejné množství oxidu uhličitého, které vypustí běžný automobil po ujetí přibližně 400 000 km.