Artichouse

Kvalitní roubené domy z Finska

Individuální a ekologické roubené domy vyrobené z pevné polární borovice

Artichouse

Historie Artichouse

 lappi

Jak to všechno začalo

Kouzelné Laponsko a volání divočiny. Vynikající kvalita severského dřeva, rostoucího v arktickém prostředí a jeho využití při stavbě srubových budov. Na základě těchto skutečností se v roce 1979 zrodila společnost Artichouse. Pevné severské dřevo přesvědčilo naše zákazníky a fungovalo jako nosná myšlenka pro výstavbu prázdninových chatek.

V samotném počátku naší společnosti se většina chatek stavěla ve Finsku a export byl pouze občasný. Na konci 80. let byla společnost Artichouse jedním z nejznámějších finských výrobců srubových domů a naše podnikání se zcela zaměřovalo na výstavní plochu vybudovanou blízko obchvatu III, silničním okruhu v oblasti Helsinek.  

Od stavby srubových chatek po výrobu srubových domů

Jak léta plynula, zaměření naší společnosti se posunulo. V průběhu recese ve Finsku v 90. letech investovala společnost Artichouse do exportu a díky celé řadě mezinárodních stavebních projektů se stal export hlavním zdrojem příjmů společnosti. Prostřednictvím těchto projektů jsme se v Artichouse naučili, jak projektovat a vyrábět nejen chatky, ale i samostatně stojící domy a větší kancelářské budovy. 

vanhaPoptávka po samostatně stojících domech využívajících kulatinu jako surovinu rostla i ve Finsku. Prodej v Evropě přinesl nezbytně potřebné zkušenosti a Artichouse již brzy začala vyrábět srubové vily, samostatně stojící domy a prázdninové chatky pro zákazníky z různých koutů světa. Díky novým počítačovým programům se individuální projektování a výroba srubových domů podstatně zjednodušily.

Mohli jsme snadněji vzít v úvahu přání zákazníků; projektování a výroba samostatně stojících domů z kulatiny se staly nejdůležitější součástí obchodních aktivit Artichouse ve Finsku.

 

Naše vlastní výrobní zařízení pro výrobu srubových domů a první webové stránky

Vaše vlastní výrobní zařízení je zárukou vysoké kvality. V roce 1997 investovala společnost Artichouse do vlastního výrobního zařízení ve Sodankylä a dlouholetý sen zajistit kompletní výrobu se stal skutečností.

V roce 1997 spustila společnost Artichouse první webové stránky. Společnost Artichouse, která se stala pionýrem v oblasti výstavby srubových domů prostřednictvím online nabídky, přilákala zákazníky z celého světa. Seznam zemí, kam společnost Artichouse exportovala, se stále rozrůstá a získáváme stále nové zkušenosti z exportu domů do zemí EU, ale i mimo země EU. 

 

 

Milénium a stále se rozrůstající výrobní závod

Naše vlastní výrobní zařízení pro výrobu srubových domů v Laponsku bylo úspěchem od samého začátku. Kvalita práce, která překračuje kvalitu práce naší konkurence, a prvotřídní řízení jakosti zapůsobily na zákazníky na všech kontinentech. Do roku 2005 se počet zemí, kam jsme exportovali, zvýšil na více než třicet a díky tomuto novému úspěchu byla v roce 2005 kapacita našeho výrobního závodu zdvojnásobena. Modernizovány byly také starší výrobní stroje a zařízení.


Výrobní zařízení se neustále vylepšují tak, aby byly splněny požadavky zákazníků, které vedly ke změnám na výrobní požadavky. Díky nejnovějšímu výrobnímu zařízení, které jsme pořídili v roce 2012, jsme nyní schopni vyrábět mnohem flexibilnější a individuální konstrukce.

 

 tulevaisuus

Minulé roky Artichouse a budoucnost

 

V několika posledních letech se toho hodně událo: Rozsáhlá dodávka pomocí více než stovky kamionů do Ruska v roce 2009, překročení hranice čtyřiceti exportních zemí v roce 2012 (díky Indii), vybudování srubových domů Artichouse na všech kontinentech, nová prodejní zastoupení po celém světě, lyžařské resorty, prázdninové vesničky, golfová centra a klubové budovy po celém světě. Seznam je dlouhý a mohli bychom uvést nespočet příkladů.

Finské řemeslo a vysoká kvalita výrobků z Laponska stále na zákazníky působí. Zjistili jsme, že plnění přání našich zákazníků je nejlepším způsobem naší práce a rozhodně se těchto principů do budoucna nevzdáme. Věříme, že poptávka po individuálních a ekologických domech bude existovat i v budoucnu.

Také bychom si přáli, abychom byli součástí výstavby vašeho domova. Ať chcete stavět ve Finsku nebo kdekoliv jinde, jsme připraveni být součástí procesu výstavby. Kontaktujte nás, naplánujme společně váš domov, ve kterém vy sami i vaše rodina budou rádi žít!

 

Hodně štěstí přejí zaměstnanci Artichouse